Skip to content

Forte 65 Single 700

Malé obráběcí centrum s velkým zásobníkem nástrojů

  • Velkorysá délka pojezdu v ose X 700 mm
  • Velká délka pojezdu v ose Z 600 mm
  • Přímý odměřovací systém jako standard
  • Kompletně uzavřená pracovní plocha
  • Velmi tuhý, pevný pracovní stůl
  • Vertikální nerezové kryty pro optimální odvod třísek
  • Pohyblivý stojan z vysoce kvalitní litiny
  • Velký pracovní zásobník pro 65 nástrojů

Moderní konstrukce s pohyblivým stojanem pro vysoké požadavky na obrábění
Když je požadován vysoký obráběcí výkon a přesnost na co nejmenší zastavěné ploše, je obráběcí centrum s pohyblivým stojanem Forte 65 tou pravou volbou. Moderní konstrukce s pohyblivým stojanem nabízí vysoký stupeň dynamiky procesu nezávisle na váze obrobku. S pojezdy 700 x 650 x 600 mm nabízí překvapivě spoustu místa na malé zástavbové ploše. Přímý odměřovací systém a nejnovější generace pohonů zaručují dlouhodobou přesnost ve všech osách.

65pozicový zásobník nástrojů, úspora místa a přesnost
Hlavní předností stroje je velký 65pozicový zásobník nástrojů. Zejména při kusové a malosériové výrobě je velká část neproduktivního času tvořena hledáním a instalováním nástrojů. Velký zásobník snižuje tento čas a zvyšuje čas obrábění a nakonec i Váš obrat. Zásobník nástrojů může být doplněn o externí pohotovostní zásobník s dalšími 180 nástroji.

Velkorysá pracovní plocha se skvělou přístupností
Kvůli tomu, aby pracovní plocha mohla být ideálně využita, je vše orientováno směrem k obsluze s velkou prosklenou plochou a pevným stolem. Přímý přístup k obrobku je podpořen ergonomickou výškou stolu stroje. Svislé nerezové kryty zaručují optimální odvod třísek během objemového obrábění hliníku. Výsledkem je velmi krátký čas potřebný k úklidu během obrábění se strojem Forte 65.

Zkrácení upínacího času
Čas potřebný k upnutí obrobku na stroji Forte 65 Single může být značně zkrácen rychlým výměnným paletizačním systémem (opce). Tímto lze rozšířit možnosti stroje, zejména při obrábění jednotlivých kusů až po středně velké sériové výroby. Mezi další opce patří například 3D ladění konstrukce forem nebo 3D infra sonda pro automatické snímání obrobku a nezávislé přizpůsobení specifikací obrábění v případě rozměrových odchylek.

Technické parametry
X-, Y-, Z-pojezd
700 x 650 x 600 mm
Upínací pracovní plocha
880 x 650 mm
Počet otáček
14000/18000/24000 ot/min
Výkon vřetena
22/29/30/35 kW
Upínací kužel vřetena
DIN 69871-A40 / HSK A63
Rychloposuvy os X-, Y-, Z-
40 / 40 / 40 m/min
Odměřovací systém
přímý
Počet nástrojů
65 / 245 (max.)
Řídicí systém
Heidenhain TNC 640 / Sinumerik 840 D

Video

Fotogalerie