• Založeno v roce 1973

  • Vysoce produktivní obráběcí stroje

  • Komplexní služby

  • Vysoká přesnost obrábění

Holandská rodinná firma UNISIGN BV byla založena v roce 1973 a jedná se o tradičního výrobce kompaktních vysoce produktivních vertikálních CNC obráběcích strojů s globální přítomností. Firemní slogan „ Your Partner in Productivity “ se promítá do všech procesů, tj. od poradenství, vývoje strojů, konstrukce strojů až po servisní podporu konečných uživatelů.
Když se vysloví UNISIGN, tak se lidem z oboru vybaví portálové obráběcí stroje. Firma vyrábí portály řady UNIPORT v několika velikostních řadách a de facto ve všech možných technických provedeních - jezdící portál s pevným stolem, „spodní gantry“, „horní gantry“, dále varianta s jezdícím stolem a pevným portálem. Stroje řady 6000 a 7000 mohou být také vybaveny paletovým provedením. Technologické možnosti portálových strojů jsou dány zejména přídavnými obráběcími hlavami, které si firma UNISIGN vyvíjí a vyrábí sama. V současné době může nabídnout více jak 20 různých typů automaticky výměnných hlav. U řady UNIPORT 7000 je možná kombinace 2osých mechanických hlav a 2osých kontinuálně řízených hlav s motor-vřetenem, díky této kombinaci je stroj možno využít jak pro hrubovací tak i pro dokončovací operace na jedno upnutí.
Více o společnosti Unisign

Rozdělení jednotlivých řad

Vysoce produktivní portálová obráběcí centra

Uniport4000
Uniport6000
Uniport6000 - HV
Uniport7000
Uniport7000 OG

Multifunkční vertikální centra

Uniport7000 MTC
Unicom6000
Unicom7000
Unicom7000 XL

Obráběcí vertikální centra s posuvným stojanem

Univers6000
Unipro5-L

Speciální obráběcí
centra

Unipent4000
Unipro5000

Videa


... o společnosti Unisign

Tato moderní centra jsou určena zejména pro výrobu forem, lisovacích nástrojů, zápustek, rámů automobilů nebo kolejových vozidel. Uplatní se také v automobilovém průmyslu a v běžném strojírenství při výrobě tvarově složitých dílců vyžadujících i víceosé obrábění, a to díky své vyspělé konstrukci a parametrům umožňujícím jak silové hrubovací operace, tak i dokončovací obrábění.
U obrobků větších rozměrů (kde vedlejší upínací a manipulační časy tvoří až 70% celkového výrobního času) s více technologickými operacemi jako je soustružení, frézování, vrtání, závitování, atd. je možné provést vše na jedno upnutí s použitím multifunkčních obráběcích centrech řady UNIPORT 6000 a 7000 v kombinaci s karuselovacími stoly vlastní produkce. Karuselové stoly jsou dodávány do průměru 6000 mm a nosnosti 80000 kg.
Další výrobní řadou společnosti UNISIGN jsou vysokorychlostní kompaktní obráběcí centra jako například UNIVERS6000, UNIPRO 5L, UNIPENT, která jsou aplikována zejména v leteckém průmyslu. Firma UNISIGN dodává v případě zájmu tyto stroje s komplexní automatizovanou manipulací s obrobky tzv. „na klíč“.