• Založeno v roce 1973

  • Vysoce produktivní obráběcí stroje

  • Komplexní služby

  • Vysoká přesnost obrábění

Holandská rodinná firma UNISIGN BV byla založena v roce 1973 a jedná se o tradičního výrobce kompaktních vysoce produktivních vertikálních CNC obráběcích strojů s globální přítomností. Firemní slogan „ Your Partner in Productivity “ se promítá do všech procesů, tj. od poradenství, vývoje strojů, konstrukce strojů až po servisní podporu konečných uživatelů.
Když se vysloví UNISIGN, tak se lidem z oboru vybaví portálové obráběcí stroje. Firma vyrábí portály řady UNIPORT v několika velikostních řadách a de facto ve všech možných technických provedeních a to jezdící portál s pevným stolem, provedení „spodní gantry“ tak i provedení „horní gantry“, dále je to i provedení s jezdícím stolem a pevným portálem. Stroje řady 6000 a 7000 mohou být vybaveny paletovým provedením. Technologické možnosti portálových strojů jsou určeny zejména přídavnými obráběcími hlavami, které si firma UNISIGN vyvíjí a vyrábí sama. V současné době může nabídnout více jak 20 různých typů automaticky výměnných hlav. U řady UNIPORT 7000 je možná kombinace 2-osých mechanických hlav a 2-osých kontinuálně řízených hlav s motor-vřetenem, touto kombinací je stroj možné využít jak pro hrubovací tak i dokončovací operace na jedno upnutí.
Více o společnosti Unisign

Rozdělení jednotlivých řad

Vysoce produktivní portálová obráběcí centra

Uniport4000
Uniport6000
Uniport6000 - HV
Uniport7000
Uniport7000 OG

Multifunkční vertikální centra

Uniport7000 MTC
Unicom6000
Unicom7000
Unicom7000 XL

Obráběcí vertikální centra s posuvným stojanem

Univers6000
Unipro5-L

Speciální obráběcí
centra

Unipent4000
Unipro5000

Videa


... o společnosti Unisign

Tyto moderní centra jsou určená zvláště pro výrobu forem, lisovacích nástrojů, zápustek, rámů automobilů nebo kolejových vozidel. Uplatní se také v automobilovém průmyslu a v běžném strojírenství pro výrobu tvarově složitých dílců, vyžadujících i víceosé obrábění. Díky své vyspělé konstrukci a parametrů umožňují jak silové hrubovací operace, tak i dokončovací obrábění.
V případě obrobků větších rozměrů (kde vedlejší upínací a manipulační časy tvoří až 70% celkového výrobního času) s více technologickými operacemi jako je soustružení, frézování, vrtání, závitování, atd. je možné provést na jedno upnutí na multifunkčních obráběcích centrech řady UNIPORT 6000 a 7000 v kombinaci s karuselovacími stoly vlastní produkce. Karuselové stoly jsou dodávány do průměru 6.000 mm a nosnosti 80 t.
Další výrobní řadou společnosti UNISIGN jsou vysokorychlostní kompaktní obráběcí centra, jako například UNIVERS6000, UNIPRO 5L, UNIPENT, která jsou aplikována zejména v leteckém průmyslu. Firma UNISIGN dodává v případě zájmu tyto stroje s komplexní automatizovanou manipulací s obrobky formou „na klíč“.