• Více než 90letá historie

  • Světový lídr ve vodorovných vyvrtávacích a frézovacích strojích

  • Komplexní služby na klíč

  • Obrábění bez kompromisů

Italská společnost PAMA SpA byla založena v roce 1926 a jedná se o světového lídra ve velkých vodorovných vyvrtávacích a frézovacích strojích a obráběcích centrech. Firemní slogan „ The partner for demanding customers“ se promítá do všech procesů, tj. od poradenství, vývoje strojů, konstrukce strojů až po servisní podporu konečných uživatelů.
Když se vysloví PAMA, tak se lidem z oboru vybaví vodorovné vyvrtávačky. Firma vyrábí vodorovné vyvrtávací a frézovací stroje v několika velikostních řadách a de facto ve všech možných technických provedeních od deskového provedení stroje „s výsuvem smykadla SPEEDMILL“ až po provedení „s výsuvem smykadla a pracovního vřetena SPEEDRAM“, dále je v nabídce stolové provedení SPEEDMAT s jezdícím stolem a stojanem. Stroje řady SPEEDMAT mohou být vybaveny paletovým provedením. Technologické možnosti vodorovných vyvrtávacích a frézovacích strojů jsou určeny zejména přídavnými obráběcími hlavami, které si firma PAMA vyvíjí a vyrábí sama. V současné době může nabídnout více jak 120 různých provedení automaticky výměnných hlav. Automatické zásobníky nástrojů jsou nabízeny pro více jak 700 nástrojů. Otočné stoly jsou dodávány až do velikosti 8000 x 12000 mm a nosnosti až 600 000 kg Více o společnosti PAMA

Profil společnosti PAMA ke stažení
Servis strojů PAMA ke stažení

Rozdělení jednotlivých řad

Horizontální vyvrtávačky (centra) stolové

SPEEDMAT SPEEDMAT HP

Horizontální frézka s pojízdným stojanem

SPEEDMILL

Horizontální vyvrtávačky deskové

SPEEDRAM SPEEDRAM HP

Portálová obráběcí centra


VERTIRAM

... o společnosti PAMA

Vyvrtávací a frézovací stroje firmy PAMA jsou určeny zejména pro výrobu parních a vodních turbín, armatur, bloků motorů, částí stavebních a těžebních strojů nebo větrných elektráren. Uplatní se také v automobilovém průmyslu a v běžném strojírenství při výrobě tvarově složitých dílců vyžadujících i víceosé obrábění. Díky své vyspělé konstrukci a parametrům umožňují jak silové hrubovací operace, tak i dokončovací obrábění. U obrobků s více technologickými operacemi jako je soustružení, frézování, vrtání, závitování, atd., kde vedlejší upínací a manipulační časy tvoří až 70% celkového výrobního času, je možné toto vše provést na jedno upnutí při využití multifunkčních obráběcích center řady SPEEDMAT HP v kombinaci s karuselovacími stoly vlastní produkce. Plně hydrostatická portálová centra VERTIRAM jsou další výrobní řadou společnosti PAMA a používají se zejména v energetickém průmyslu. Stroje lze nabídnout jak s jezdícím portálem, tak jezdícím stolem, s průchodnosti mezi stojany až 10000 mm a krouticím momentem až 20 000 Nm. Na přání lze stroje doplnit o karuselový stůl.

Videa