• 80 letá historie ve výrobě vodorovných vyvrtávaček

  • Světový lídr ve vodorovných vyvrtávacích a frézovacích strojích

  • Komplexní služby na klíč

  • Obrábění bez kompromisů

Italská společnost PAMA SpA byla založena v roce 1926 a jedná se o světového lídra ve velkých vodorovných vyvrtávacích a frézovacích strojích a obráběcích centrech. Firemní slogan „ The partner for demanding customers“ se promítá do všech procesů, tj. od poradenství, vývoje strojů, konstrukce strojů až po servisní podporu konečných uživatelů.
Když se vysloví PAMA, tak se lidem z oboru vybaví vodorovné vyvrtávačky. Firma vyrábí vodorovné vyvrtávací a frézovací stroje v několika velikostních řadách a de facto ve všech možných technických provedeních a to deskové provedení stroje „s výsuvem smykadla SPEEDMILL“ tak i provedení „s výsuvem smykadla a pracovního vřetena SPEEDRAM“, dále je to stolové provedení SPEEDMAT s jezdícím stolem a stojanem. Stroje řady SPEEDMAT mohou být vybaveny paletovým provedením. Technologické možnosti vodorovných vyvrtávacích a frézovacích strojů jsou určeny zejména přídavnými obráběcími hlavami, které si firma PAMA vyvíjí a vyrábí sama. V současné době může nabídnout více jak 120 různých provedení automaticky výměnných hlav. Automatickou výměníky nástrojů jsou nabízeny pro více jak 700 nástrojů. Otočné stoly jsou dodávány až do velikosti 8 x 12 m a nosnosti až 600 t. Více o společnosti PAMA

Profil společnosti PAMA ke stažení
Servis strojů PAMA ke stažení

Rozdělení jednotlivých řad

Horizontální vyvrtávačky (centra) stolové

SPEEDMAT SPEEDMAT HP

Horizontální frézka s pojízdným stojanem

SPEEDMILL

Horizontální vyvrtávačky deskové

SPEEDRAM SPEEDRAM HP

Portálová obráběcí centra


VERTIRAM

... o společnosti PAMA

Tyto vyvrtávací a frézovací stroje jsou určeny zvláště pro výrobu parních a vodních turbín, armatur, bloku motorů, části stavebních a těžebních strojů nebo větrných elektráren. Uplatní se také v automobilovém průmyslu a v běžném strojírenství pro výrobu tvarově složitých dílců, vyžadujících i víceosé obrábění. Díky své vyspělé konstrukci a parametrů umožňují jak silové hrubovací operace, tak i dokončovací obrábění. V případě obrobků, kde vedlejší upínací a manipulační časy tvoří až 70% celkového výrobního času s více technologickými operacemi jako je soustružení, frézování, vrtání, závitování, atd. je možné provést na jedno upnutí na multifunkčních obráběcích centrech  řady SPEEDMAT HP v kombinaci s karuselovacími stoly vlastní produkce. Další výrobní řadou společnosti PAMA jsou plně hydrostatická portálová centra VERTIRAM, která jsou aplikována zejména v energetickém průmyslu. Stroje lze nabídnout jak s jezdícím portálem, tak jezdícím stolem, s průchodnosti mezi stojany až 10 m a kroutícím momentem až 20 000 Nm, na přání lze stroj doplnit o karuselový stůl.

Videa